Ako to začalo...

Projekt WakiVaky vznikol v roku 2014 na FMUK na predmete „Rozvoj podnikateľských zručností v medzigeneračných tímoch“. Tím 6 šikovných ľudí v krátkom čase vymyslel podnikateľský koncept – výroba vakov na chrbát z recyklovaných látok. V tíme bola pani Valika, ktorá mala krajčírske schopnosti a tak zastala výrobu. Ostatných 5 členov si rozdelilo úlohy podľa najlepšieho uváženia svojich schopností a možností. Po úspešnom ukončení predmetu si tento projekt nechala jedna členka tímu – Dominika.  Využila príležitosť a zo študentského projektu vytvorila koncept reálneho podnikania. 

„Z počiatku to šlo pomalšie, nakoľko som často cestovala a popri tom ešte aj pracovala v cestovnej agentúre. Dlhšie mi trvalo, kým som našla vyhovujúcu pracovnú silu, s ktorou som sa vedela dohodnúť na podmienkach. Takisto vytvorenie e-shopu mi trvalo takmer rok, nakoľko zo začiatku som distribuovala vaky najmä medzi kamarátov a ich známych.“

Projekt WakiVaky však nie je len o predaji vakov. V prvom rade chceme, aby naše podnikanie bolo zodpovedné a udržateľné. Tomu prispôsobujeme aj naše aktivity. Zúčastňujeme sa rôznych projektov na obnovu prírody, kultúrnych akcií, ktoré podporujeme, edukačných eventov a podobne.

Koniec koncov, firmy by mali slúžiť ľuďom, nie naopak. Preto sa aj my snažíme počúvať vaše želania a pripomienky. Osobný prístup k zákazníkovi je to, na čom si zakladáme a radi vám vytvoríme vak na objednávku, presne podľa vašich predstáv.  Stačí nás kontaktovať, radi vám odpovieme na všetky vaše otázky.