Fashion Revolution

Fashion Revolution je medzinárodná kampaň, ktorej cieľom je urobiť módny priemysel krásny nielen na pohľad, ale aj zvnútra – etický, transparentný, udržateľný.

Dňa 24.4.1016 sme sa stali súčasťou kampane a zúčastnili sme sa akcie s názvom Fashion Revolution week, kde organizácia celý týždeň vyzýva verejnosť, aby sa zamyslela nad tým, z čoho a za akých podmienok je naše oblečenie vyrobené. Kampaň sa snaží upozorniť na strašné pracovné podmienky, chudobu, novodobé otroctvo ľudí, ale aj na životné prostredie a ekonomiku pre ktoré sú aktuálne podmienky ničivé. Každý kúsok oblečenia má za sebou príbeh. Fashion Revolution odhaľuje tajomstvá módneho priemyslu a bojuje za transparentnosť výroby.

Značka WakiVaky vznikla na Slovensku a od jej počiatkov si zakladá na pozitívnom dopade na životné prostredie. A to najmä tým, že nekupujeme nové látky, ale recyklujeme tie staré. V tom vidíme pridanú hodnotu našich vakov. Mnoho ľudí či prevádzok skladuje látky a materiály, ktoré považujú za už nepoužiteľné. My im dáme možnosť opäť zažiariť a pretvoríme ich na praktický doplnok. Tieto materiály sú veľakrát dokonca kvalitnejšie a originálnejšie a takisto nás odlišujú od konkurencie. Taktiež podporujeme lokálnu výrobu v kvalitných pracovných podmienkach a projekty zamerané na obnovu životného prostredia. Bojujeme teda za revolúciu v textilnom priemysle. Pridajte sa k nám!

16vakivakyshooting-0021_1.jpg                              16vakivakyshooting-0005_1.jpg

Začnite napríklad tým, že si pozriete dokument o oblečení ktoré nosíte - The True Cost.