Kto je Paula?

Kto si, odkiaľ pochádzaš a kde sa cítiš doma?

Som mladá baba, ktorá už v 16-ich odišla žiť a študovať do Kanady. Odvtedy som sa natrvalo nevrátila domov. Aktuálne študujem v Holandsku a končím bakalára na tému slovenský folklór. Milujem cestovanie, a stretávanie inšpiratívnych ľudí.

Odkiaľ pochádzam? No narodila som sa v Kanade, ale väčšinu života som žila na Slovensku. Tým, že veľa cestujem a na moje šťastie sa v každej krajine minimálne 5 krát sťahujem, mam taký „kit“ toho, čo mi aj za malú chvíľu spraví z miesta domov. Sú to vianočné svetielka, pár fotiek mojich kamošov a rodiny a vankúšik čo nosím všade. Keď som stále na cestách musím sa vedieť zabývať behom dňa, inak by som bola veľmi zmätená nonstop.

17265115_10208528521557217_2648831222901152075_njpg

Čo študuješ a čomu sa venuješ?

Študujem umenie, odbor sa volá Fine Arts a zahŕňa to maľbu, sochu, film, fotku, kresbu a performance. Najčastejšie maľujem, ale už som mala aj rok kedy som len sochy zvárala, vyrábala skateboard, alebo vlastný latex, ktorý som nakoniec potetovala. Je to u mňa rôznorodé, najlepšie sa mi tvorí keď robím viac rôznych vecí, lebo ak sa sústredím len na jednu, tak ju väčšinou „prepálim“.   


Kam najradšej cestuješ?

Moje najobľúbenejšie miesto bola India, tu som si dosť pochodila, a zároveň som tam aj učila deti v škole. Posledné leto som strávila v Mexiku a najbližšie si chcem precestovať južnú Ameriku, keďže ma neskutočne temperamentnú atmosféru. No a keď som momentálne v Európe, tak stopom hocikam sa dá dostať, najlepšie čo najďalej.  :P


14088597_10206841825790877_2798775153189121346_n 1jpg

Nosíš si zo svojich ciest aj nejaké suveníry, napríklad tvoje tetovania?

Materiálne suveníry ma omrzeli už dávno. Keďže veľa cestujem chcem mat čo najmenej vecí. Tak som začala zo svojich ciest zbierať tetovania. Jednak to symbolizuje tú cestu a spomienky, a zároveň je to aj umelecký zážitok a umožňuje mi to lepšie spoznať kultúru danej krajiny. 

A dokonca som premýšľala, že by som išla na výlet, ktorý by bol sústredený len na dobrých teterov, ktorých som našla na internete. Že by som tak cestovala výlučne za nimi, a tak by som spoznávala nove miesta. Ale na to si musím najskôr našporiť, keďže tetovania sú čoraz viac populárnejšie a tým pádom aj drahšie. 

Čo nosíš vo svojom vaku?

Moje osobné veci, tabatierku od WakiVaky a polepšila som sa a už aj na vreckovky a labelo :D Vždy mám pri sebe aj ceruzky a malý notesík na nápady, fľašku vody, alebo rumu :D

DSC_9812jpg

Čo ťa baví?

Baví ma piecť a variť, chodiť po prírode - toho nikdy nemám dosť. Objavovať nové nepoznané miesta, a strácať sa (i keď mam veľmi dobrý orientačný zmysel takže sa mi to moc nedarí). O, a ešte milujem prekonávať samu seba, v hocičom.  

Prezraď nám na seba tajomstvo.

Keď nakupujem v potravinách, vždy si vezmem jednu žemličku alebo pagáč, hocijaké pečivo, a počas toho ako sa prechádzam ho spapám. Ale pre tých, čo ma poznajú, toto nie je tajomstvo, keďže som veľmi otvorený človek a robím veci tak, aby som ich nemusela pred nikým skrývať. :D

_DSC1331jpg_DSC1363jpg
Pozri si naše video s Paulou v hlavnej úlohe. ;)