Kto vyrába vaše vaky? 2. časť

Fashion Revolution Week sa dnešným dňom blíži ku koncu, avšak my pre Vás máme ešte druhú časť rozhovoru s dvoma našimi pani krajčírkami. Kto sú tieto ženy a prečo šijú pre WakiVaky sme sa rozhodli zverejniť, pretože chceme patriť medzi transparentné značky, ktoré komunikujú so svojimi zákazníkmi. A zákazníci sú zväčša zvedaví kto stojí za výrobou ich obľúbených produktov. S pani krajčírkami, ktoré Vám predstavíme v tomto príspevku, spolupracujeme najčastejšie, nakoľko sú najbližšie od miesta nášho pôsobenia – v Pezinku. Sú to ženy, bez ktorých by projekt WakiVaky nefungoval tak ako funguje a ktoré sa stali súčasťou našej malej WakiVaky rodiny.

 

Jarka

Volám sa Jarmila Michalcová, mám 62 rokov, pochádzam z Pezinka a mám 3 dospelé deti a 5 vnúčat. V roku 2016 som mala úraz na nohe – trieštivú zlomeninu, takže som išla do dôchodku o niečo skôr. V tom čase ma môj syn zoznámil s Dominikou a odvtedy spolupracujeme. Šitie bola pre mňa vždy záľuba a sebarealizácia. Krajčírka nie som, ani som nikdy nebola, rada som však šila pre deti. Strihy som čerpala z Burdy a niekedy som si aj vymýšľala. Dodnes celej rodine opravujem, skracujem, prerábam... Baví ma šiť všetko, čo môj šijací stroj zvládne, no veľa pekných materiálov nemôžem využiť – potrebujem silnejší stroj. Hlavným dôvodom prečo šijem pre WakiVaky je Dominika. Vtiahla ma do toho jej charizmou a nadšením pre tento projekt. Vedľajší dôvod je zárobok, ktorý mi pomáha pri mojim nízkom dôchodku. 

 16 VAKI VAKY shooting-0021jpg

Valéria

Volám sa Valéria a mám 77 rokov. Pochádzam z Tomášova. Mám dve deti a jednu vnučku. Prv ma bavilo pečenie, avšak dnes už na záľuby akosi nemám čas. Nakoľko som celý život bola doma a starala som sa o chorého syna, do práce som nechodila a privyrábala som si zákazkovým šitím. Šila som všetko – od plaviek po svadobné šaty. Aj pre moju dcéru, nakoľko nebola konfekčný typ, musela som jej šiť úplne všetko. Nepoznám že sa niečo nedá, keď sa rozhodnem že niečo ušijem, tak to ušijem. A prečo šijem pre WakiVaky? No ak mám byť úprimná, tak kvôli peniazom. Z našich dôchodkov sa neuživíme.

IMG_3214jpg