Na cestách s wakivakom

Ten nezabudnuteľný pocit, keď vidíš miesto po prvý raz. Keď spoznávaš kultúrne bohatstvo a mentalitu ľudí z úplne iného sveta, ako sám pochádzaš. Keď sa stratíš na cudzom mieste, no nájdeš tam seba. Či už cestuješ s priateľmi alebo sólo, na cestách nikdy nie si sám. Aj vďaka tvojmu vernému spoločníkovi wakivaku… Spýtali sme sa kamarátov WakiVaky, ktoré miesto im navždy ostalo v srdci, a prečo so sebou radi nosia naše vaky. Okrem toho nás vždy milo prekvapia krásnymi zábermi z ciest, o ktoré sme obohatili aj náš článok.

Prečo je wakivak najlepším spoločníkom na cesty?
  • zmestí sa doňho všetko, čo potrebuješ
  • je ľahký
  • dá sa prať
  • vďaka šnúrkovému uzatváraniu sa nedá len tak vykradnúť
  • hodí sa všade
  • keď sa zloží zaberie minimum miesta.


@izba18 a @marvin_iba_marvin

Izu a Marvina by ste momentálne našli na Novom Zélande, kde objavujú krásy sveta u protinožcov. Predtým spoločne precestovali Hawai.

Snmka obrazovky 2018-03-14 o124126png

,,Naše wakivaky sú vždy medzi prvými vecami, ktoré si nezabudneme zbaliť na cesty. Nie je to len o tom, že každý kúsok je štýlový a hodí sa na hory, festival či do mesta. Páči sa nám myšlienka, že z plachty starej mamy alebo zodretých riflí ti WakiVvaky spraví originálny a praktický doplnok, a to 100% nature friendly.”
21687459_1420565418042349_935519027867139780_njpg


@zuzanakaduk

Snmka obrazovky 2018-03-13 o192714png

Zuzkine cesty sa začali Japonskom, kde navštívila Tokyo, Kyoto, Tako, Ishigaki a Osaka. Odtiaľ letela do Ameriky, kde absolvovala aj krásny tanečný týždeň v Los Angeles. Teraz by ste ju našli na slnečnom Bali, odkiaľ sa už teší na výlet do Kuala Lumpur.

Čo si nosíš vo svojom vaku?

To záleží od toho, kam idem. Ak pracovne do kaviarne, tak počítač, poznámky a knihu. Ak na výlet, zbalím si fľašu vody, náhradné tričko, nabíjačku a knihu. Páči sa mi, že je lahunký  a zmestí sa doň viac ako sa na prvý pohľad zdá. Má tajné vrecká a okrem iného aj dobre vyzerá.

image1jpeg

Miesto, na ktoré nikdy nezabudneš?

Je ich niekoľko. Prvý pohľad na more v Španielsku, kde som strávila 5-mesačný pobyt na Erasme, svetoznámy prechod v Tokyu, ryžové polia v Ubude prales na Kube či pyramídy v Mexiku. Fakt neviem :)) Každá krajina je fascinujúca, keď je nová. Potom sú tu miesta, na ktoré sa rada vraciam ako napríklad Praha a Barcelona.

f1a12276-7b60-4743-8d1d-820e82bf70dajpg


@lost.blondie

Snmka obrazovky 2018-03-13 o194439png

Baška je spontánna cestovateľka a blogerka. O svoje zážitky sa delí na blogu https://www.lostblondie.com. Na jej stránke nájdeš aj špeciálne navrhnutý cestovateľský diár, ktorý si môžeš nosiť vo svojom wakivaku. Čo v ňom nosí lost.blondie?

Vak je najlepší spoločník v tom, že sa doňho VŠETKO zmestí! (Raz som do môjho vaku schovala dve veľké zimné bundy a môj frajer len neveriacky pozeral, kam som ich zázračne vopchala). Za B, dá sa oprať!! Čiže keď prídem domov z cesty alebo festivalu akokoľvek zafúľaná, vak jednoducho hodím do práčky a magic happens. Vo vaku nosím na cestách všetky potrebné osobné veci.. telefón, ktorý používam ako foťák, GoPro kameru, kozmetiku, fľašu vody, slnečné okuliare,... naozaj všetko, čo môže obsahovať dámska kabelka. Vždy mám po ruke tiež pršiplášť, ktorý je na cestách nevyhnutný!

Snmka obrazovky 2018-03-13 o194418png

Počasie na cestách je nevyspytateľné. S Baškou súhlasíme, že pršiplášť vie sem-tam naozaj zachrániť kožu, respektíve vyhnúť sa nepríjemnému schladeniu v extrémnejších podmienkach. Ak nie si z tých, čo by si ho automaticky balili so sebou, čekni wakivak s pršiplášťom all-in-one

A kde lost.blondie nechala kus svojho srdca?

V poslednej dobe vo mne silno rezonuje môj pobyt v Afrike. Je neuveriteľné, v akej chudobe človek dokáže žiť a predsa byť šťastný. A nikdy nezabudnem na Bali! Aj keď dnes je Bali už hrozné klišé, pred pár rokmi vo mne zanechalo silné emócie.

Snmka obrazovky 2018-03-13 o194533png


@vixandtrips

WhatsApp Image 2018-03-13 at 164237jpeg

Dobrodružný cestovateľ Vix sa so svojím dronom nebojí ísť aj do tých najväčších zákutí morských hlbín či historických pamiatok so zákazom dronovania. Na jeho ig nájdeš dychberúce zábery z ciest po Strednej a Južnej Amerike, Thajska, Laosu a Filipín. Čo nájdeš u Vixa v batôžku?

,,Wakivak je pre mňa niečo ako kamarát, ktorý má nenechá v štichu. Keďže som známy tým, že pravidelne na cestách strácam veci, do vaku si hodím všetko potrebné a cenné a tým pádom mi stačí dávať pozort už iba na jednu vec, nie na 10. "

Snmka obrazovky 2018-03-13 o195806pngjpg

,,Každá krajina, všetky zaujimavé a krásne miesta, prípadne aj tie extrémne škaredé, majú niečo do seba a sú jedinečným zážitkom. Zamiloval som sa do ľudí a prírodných krás na Filipínach. Tie sú pre mňa zatiaľ top destinácia, kde si človek dokáže nájsť to svoje. Či už chce oddychovať na úplne prázdnej pláži bez akéhokoľvek náznaku civilizácie, zažiť adrenalín v kaňonoch skokom z 20-metrovej výšky, vychutnávať nepoškvrnenú prírodu na severe Luzonu, streetfood a la nedávaj to ani psovi alebo nezabudnuteľné šnorchlovačky. No každý trip so sebou nesie zážitky, na ktoré nikdy nezabudnem."

Snmka obrazovky 2018-03-13 o195739pngAutor blogu: Martina Ditrichova