Projekt “Les“

Naším cieľom nie je iba prinášať vám vaky od výmyslu sveta... WakiVaky sú od samého začiatku späté s prírodou. Záleží nám na tom, aby bolo na Slovensku čo najviac prirodzených a nedotknutých lesov, ktoré žiaľ neustále ubúdajú. Veď čo môže byť krajšie ako si na hrebeni s dychberúcim výhľadom vychutnať desiatu z wakivaku a sledovať na úbočí protiľahlej hory divú zver?


Príroda a ochrana životného prostredia sú jednou z hlavných inšpirácií WakiVaky. Na výrobu vašich vakov využívame iba recyklované látky, ktoré by inak skončili v odpadkoch.


V minulosti sme sa podieľali na projekte “Strom”, vďaka ktorému sa nám podarilo v spolupráci s organizáciou Help'n'Joy vysadiť nové stromy v Treťohornom parku v Považskej Bystrici.

_DSC1348jpg

Nezaspali sme na vavrínoch a v dobročinných aktivitách pokračujeme aj s novou kolekciou “Les”. Od začiatku decembra ste si mohli vybrať z 13 dizajnov menčestrových vakov, ktoré navrhli Dominika a Majka.

_DSC2596jpg

Vaky z kolekcie “Les” sú ušité z hrubých menčestrových materiálov, takže sú ideálne na nosenie v zime. Pri výrobe dbáme v prvom rade na praktické využitie... vaky sú pevné, dvojvrstvové a niektoré z nich majú aj podsedák. Praktickosť ide ruka v ruke s lákavým dizajnom. Menčester vaku pridá jedinečný dizajn vo farbách, ktoré nájdete v prírode, či už je to modrá na oblohe, zemská hnedá, kde sa lesy rodia alebo zelená, farba života.

_DSC2486jpg
_DSC2584jpg

Túto vaky ste mohli vidieť aj vo videu, ktoré sme natáčali v Manínskej Tiesňave.

Časť zo zisku z predaja kolekcie “Les” sme sa rozhodli venovať Lesoochranárskemu zoskupeniu Vlk. Ich víziou je záchrana prirodzeného lesa, ktorý na Slovensku len ťažko hľadať. “Aby sa s lesmi nerobilo nič, musíme my urobiť veľa,” stojí na ich stránke. My vo WakiVaky ich predstavu nedotknutého lesa, prirodzene sa rozvíjajúceho, zdieľame a aj touto cestou by sme vás radi vyzvali prispieť trochou, ktorá môže ovplyvniť veľa. Príroda sa sama pred ľudským zásahom, zatieneným víziou zisku, len ťažko ubráni, preto musíme vyvinúť snahu za “NIČ”. Viac o projekte Vlk sa dozviete na stránke http://vsetkoprenic.sk/.


Baner1-01jpg

Podporiť zoskupenie Vlk kúpou vaku cez e-shop či na rôznych podujatiach ste mohli počas celého decembra. Sme veľmi radi, že mnohým z vás sa myšlienka aj lesne-ladené vaky zapáčili a na zbierku Vlk od nás mohla poputovať čiastka 80eur.

Už teraz sa tešíme na nové výzvy, ktoré prinesie rok 2018. Máme toho veľa v pláne a radi sa necháme inšpirovať. Podeľte sa aj vy s nami o svoje vízie a sny, ktoré by sme mohli prostredníctvom WakiVaky splniť.


GOPR1709JPG

Autorka článku: Martina Ditrichová